Operativ oversikt

Dagens kjøkkenplan

7 servicerisikoer krever menneskelig oppfølging.
Plan for · 139 gjester
Sist oppdatert:

HANDLING KREVES
Plan for26 sep.
Forventede gjester139
Uløste risikoer7
Neste handlingLøs mangel
Effekt7 servicerisikoer avdekket før prep · 0 utgåtte batcher isolert · 13 forslag til fremtidig lagerpåfylling klargjort. Beregnet fra denne publiserte planen.
Vil du se agenten handle live?Kjør en isolert 90-sekunders sandbox med simulerte data.
Prøv interaktiv demo
!

7 servicerisikoer krever vurdering

Vurder hver mangel og det anbefalte tiltaket før service.

Dagens servicerisikoer

Hver mangel vises med ett anbefalt tiltak og krav til godkjenning.

  • !
    Bbq Sauce
    Tilgjengelig: 1.72 l · Behov: 2.9 l
    Anbefalt tiltak: Skaff 1.18 l Bbq Sauce før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    19 porsjoner × 0.08 l = 1.52 l (Half Rack BBQ Ribs)
    23 porsjoner × 0.06 l = 1.38 l (BBQ Wings)
    2.9 l behov − 1.72 l brukbart lager = 1.18 l mangel før service
    Mangler 1.18 l
  • !
    Burgerkjøtt
    Tilgjengelig: 60 stk · Behov: 70 stk
    Anbefalt tiltak: Skaff 10 stk Burgerkjøtt før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    44 porsjoner × 1 stk = 44 stk (Classic Cheeseburger)
    26 porsjoner × 1 stk = 26 stk (Bacon & Cheddar Burger)
    70 stk behov − 60 stk brukbart lager = 10 stk mangel før service
    Mangler 10 stk
  • !
    Hamburgerbrød
    Tilgjengelig: 60 stk · Behov: 70 stk
    Anbefalt tiltak: Skaff 10 stk Hamburgerbrød før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    44 porsjoner × 1 stk = 44 stk (Classic Cheeseburger)
    26 porsjoner × 1 stk = 26 stk (Bacon & Cheddar Burger)
    70 stk behov − 60 stk brukbart lager = 10 stk mangel før service
    Mangler 10 stk
  • !
    Cheddar
    Tilgjengelig: 1.83 kg · Behov: 2.36 kg
    Anbefalt tiltak: Skaff 0.53 kg Cheddar før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    44 porsjoner × 0.03 kg = 1.32 kg (Classic Cheeseburger)
    26 porsjoner × 0.04 kg = 1.04 kg (Bacon & Cheddar Burger)
    2.36 kg behov − 1.83 kg brukbart lager = 0.53 kg mangel før service
    Mangler 0.53 kg
  • !
    Chicken Wings
    Tilgjengelig: 4.4 kg · Behov: 9.2 kg
    Anbefalt tiltak: Skaff 4.8 kg Chicken Wings før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    23 porsjoner × 0.4 kg = 9.2 kg (BBQ Wings)
    9.2 kg behov − 4.4 kg brukbart lager = 4.8 kg mangel før service
    Mangler 4.8 kg
  • !
    Svineribbe
    Tilgjengelig: 6.3 kg · Behov: 8.55 kg
    Anbefalt tiltak: Skaff 2.25 kg Svineribbe før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    19 porsjoner × 0.45 kg = 8.55 kg (Half Rack BBQ Ribs)
    8.55 kg behov − 6.3 kg brukbart lager = 2.25 kg mangel før service
    Mangler 2.25 kg
  • !
    Tortilla
    Tilgjengelig: 11 stk · Behov: 17 stk
    Anbefalt tiltak: Skaff 6 stk Tortilla før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    17 porsjoner × 1 stk = 17 stk (Grilled Chicken Wrap)
    17 stk behov − 11 stk brukbart lager = 6 stk mangel før service
    Mangler 6 stk

Dagens prep

Utfør i prioritert rekkefølge

  • 1
    Half Rack BBQ Ribs
    1 t 16 min
    19 porsjoner
  • 2
    Classic Cheeseburger
    1 t 6 min
    44 porsjoner
  • 3
    Bacon & Cheddar Burger
    47 min
    26 porsjoner
  • 4
    BBQ Wings
    46 min
    23 porsjoner
  • 5
    Grilled Chicken Plate
    45 min
    15 porsjoner
  • 6
    Grilled Chicken Wrap
    42 min
    17 porsjoner

Fremtidig lagerpåfylling

Beregnet for å fylle lageret til par-nivå etter planlagte leveranser. Disse leveransene løser ikke dagens mangler.

VareEkstra bestillingLeverandørLevering
Bacon1.3 kgMeatCo
Bbq Sauce1.72 lDryGoods
Burgerkjøtt60 stkMeatCo
Hamburgerbrød60 stkBakeryCo
Cheddar1.83 kgDairyCo
Chicken Breast6.36 kgMeatCo
Chicken Wings4.4 kgMeatCo
Fries21.3 kgFrozenCo
Lettuce1.84 kgGreenCo
Svineribbe6.3 kgMeatCo
Potato Fresh3.75 kgGreenCo
Tomato3.8 kgGreenCo
Tortilla11 stkDryGoods

Etterspørselsprognose

Forventede mengder for dagens service

Expected Volume Of 139 CoversAverage Of Historical Saturday Purchase BehaviorsFavorable Mild Autumn Weather (18.4°C And Minor Precipitation)
Classic Cheeseburger44
high
Based on average historical Saturday sales rate of 0.3163 per cover scaled to today's 139 expected covers.
Bacon & Cheddar Burger26
high
Based on average historical Saturday sales rate of 0.1873 per cover scaled to today's 139 expected covers.
Half Rack BBQ Ribs19
high
Based on average historical Saturday sales rate of 0.1342 per cover scaled to today's 139 expected covers.
BBQ Wings23
high
Based on average historical Saturday sales rate of 0.1638 per cover scaled to today's 139 expected covers.
Grilled Chicken Wrap17
high
Based on average historical Saturday sales rate of 0.1257 per cover scaled to today's 139 expected covers.
Grilled Chicken Plate15
high
Based on average historical Saturday sales rate of 0.1073 per cover scaled to today's 139 expected covers.

Svinn som krever kontroll

Utgått lager er fjernet før forbruk beregnes

Ingen utgått svinn.

Sporbarhet og tekniske detaljer

Hvorfor dette ikke er et regneark

Et regneark venter på en operatør. Denne agenten kjører hele planleggingsflyten og publiserer et reviderbart resultat.

Deterministisk motorBeregner oppskriftsbehov, FEFO-forbruk, mangler, ledetider og lagerpåfylling til par.
AI-agentBruker validert kontekst til prognose, prioritering av konflikter, tiltak og forklaring.
Menneskelig godkjenningAnbefalinger om mangler merkes for operatørkontroll; registrerte beslutninger vises i revisjonssporet.

AI-driftsagent — fullførte 7 handlinger

Registrert orkestrering for denne publiserte kjøringen

  1. Planlagt daglig kl. 07:00; denne planen ble generert 26 sep. 2026 · 07:01
  2. Leste simulert POS-historikk; fastsatte 139 forventede gjester fra Deterministic History Same Weekday
  3. Brukte ukedag og værkontekst i Gemini-forslaget
  4. Prognostiserte 6 menyretter
  5. Utvidet oppskrifter til 13 råvarebehov
  6. Avstemte behov mot datert FEFO-lager og planlagte leveranser
  7. Publiserte prep-planen med 7 servicevarsler og 7 godkjenningsforespørsler

Registrert agentbriefing

Sammendrag og varsler beholdt for revisjon

139 gjester forventet. 7 mangler krever oppfølging.

Autonom kjøring

Spor fra driftsdata til publisert plan

  1. 1Datagrunnlag
    139 gjesterDeterministic History Same Weekday
  2. 2AI-prognose
    Gemini6 rettsprognoser
  3. 3Validering
    Forslag godkjentGemini-forslag validert
  4. 4Deterministisk beregning
    FEFO · 21 batchuttakForbruk + par-nivå
  5. 5Publisert plan
    Deterministisk fallback26 sep. 2026 · 07:01

Planhistorikk

Skrivebeskyttede arkiverte planer

Kjøringsintegritet

Modellbaner og revisjonsstatus

PrognosekildeGemini
BriefingkildeDeterministisk fallback
LagergrunnlagDaglig snapshot-kjede
DiagnostikkGemini-forslag validert