Operativ oversikt

Dagens kjøkkenplan

6 servicerisikoer krever menneskelig oppfølging.
Plan for · 139 gjester
Sist oppdatert:

HANDLING KREVES
Plan for9 okt.
Forventede gjester139
Uløste risikoer6
Neste handlingLøs mangel
Effekt6 servicerisikoer avdekket før prep · 0 utgåtte batcher isolert · 13 forslag til fremtidig lagerpåfylling klargjort. Beregnet fra denne publiserte planen.
Vil du se agenten handle live?Kjør en isolert 90-sekunders sandbox med simulerte data.
Prøv interaktiv demo
!

6 servicerisikoer krever vurdering

Vurder hver mangel og det anbefalte tiltaket før service.

Dagens servicerisikoer

Hver mangel vises med ett anbefalt tiltak og krav til godkjenning.

  • !
    Bbq Sauce
    Tilgjengelig: 1.46 l · Behov: 2.96 l
    Anbefalt tiltak: Skaff 1.5 l Bbq Sauce før service.
    Hvorfor dette tiltaket?
    19 porsjoner × 0.08 l = 1.52 l (Half Rack BBQ Ribs)
    24 porsjoner × 0.06 l = 1.44 l (BBQ Wings)
    2.96 l behov − 1.46 l brukbart lager = 1.5 l mangel før service
    Mangler 1.5 l
  • !
    Burgerkjøtt
    Tilgjengelig: 60 stk · Behov: 71 stk
    Anbefalt tiltak: Skaff 11 stk Burgerkjøtt før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    45 porsjoner × 1 stk = 45 stk (Classic Cheeseburger)
    26 porsjoner × 1 stk = 26 stk (Bacon & Cheddar Burger)
    71 stk behov − 60 stk brukbart lager = 11 stk mangel før service
    Mangler 11 stk
  • !
    Hamburgerbrød
    Tilgjengelig: 60 stk · Behov: 71 stk
    Anbefalt tiltak: Skaff 11 stk Hamburgerbrød før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    45 porsjoner × 1 stk = 45 stk (Classic Cheeseburger)
    26 porsjoner × 1 stk = 26 stk (Bacon & Cheddar Burger)
    71 stk behov − 60 stk brukbart lager = 11 stk mangel før service
    Mangler 11 stk
  • !
    Cheddar
    Tilgjengelig: 2.17 kg · Behov: 2.39 kg
    Anbefalt tiltak: Skaff 0.22 kg Cheddar før service.
    Hvorfor dette tiltaket?
    45 porsjoner × 0.03 kg = 1.35 kg (Classic Cheeseburger)
    26 porsjoner × 0.04 kg = 1.04 kg (Bacon & Cheddar Burger)
    2.39 kg behov − 2.17 kg brukbart lager = 0.22 kg mangel før service
    Mangler 0.22 kg
  • !
    Chicken Wings
    Tilgjengelig: 5.6 kg · Behov: 9.6 kg
    Anbefalt tiltak: Skaff 4 kg Chicken Wings før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    24 porsjoner × 0.4 kg = 9.6 kg (BBQ Wings)
    9.6 kg behov − 5.6 kg brukbart lager = 4 kg mangel før service
    Mangler 4 kg
  • !
    Svineribbe
    Tilgjengelig: 5.7 kg · Behov: 8.55 kg
    Anbefalt tiltak: Skaff 2.85 kg Svineribbe før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    19 porsjoner × 0.45 kg = 8.55 kg (Half Rack BBQ Ribs)
    8.55 kg behov − 5.7 kg brukbart lager = 2.85 kg mangel før service
    Mangler 2.85 kg

Dagens prep

Utfør i prioritert rekkefølge

  • 1
    Half Rack BBQ Ribs
    1 t 16 min
    19 porsjoner
  • 2
    Classic Cheeseburger
    1 t 8 min
    45 porsjoner
  • 3
    BBQ Wings
    48 min
    24 porsjoner
  • 4
    Bacon & Cheddar Burger
    47 min
    26 porsjoner
  • 5
    Grilled Chicken Plate
    45 min
    15 porsjoner
  • 6
    Grilled Chicken Wrap
    42 min
    17 porsjoner

Fremtidig lagerpåfylling

Beregnet for å fylle lageret til par-nivå etter planlagte leveranser. Disse leveransene løser ikke dagens mangler.

VareEkstra bestillingLeverandørLevering
Bacon1.3 kgMeatCo
Bbq Sauce1.46 lDryGoods
Burgerkjøtt60 stkMeatCo
Hamburgerbrød60 stkBakeryCo
Cheddar2.17 kgDairyCo
Chicken Breast6.36 kgMeatCo
Chicken Wings5.6 kgMeatCo
Fries21.5 kgFrozenCo
Lettuce1.86 kgGreenCo
Svineribbe5.7 kgMeatCo
Potato Fresh3.75 kgGreenCo
Tomato3.84 kgGreenCo
Tortilla17 stkDryGoods

Etterspørselsprognose

Forventede mengder for dagens service

Expected Covers Of 139Friday Dinner Service PatternsCool Weather With Temperature Of 11.3 C And No Precipitation
Classic Cheeseburger45
medium
Calculated by averaging historical Friday rates (0.32235 per cover) and multiplying by today's expected 139 covers. Burger demand is consistently strong.
Bacon & Cheddar Burger26
medium
Determined by multiplying the average historical Friday rate of 0.18475 per cover by the 139 expected covers for today.
Half Rack BBQ Ribs19
medium
Based on a historical Friday average of 0.13515 per cover applied to today's expected covers. Warm ribs are suitable for cooler temperatures.
BBQ Wings24
medium
Derived from the average historical Friday rate of 0.17015 per cover and scaled to today's expected 139 covers.
Grilled Chicken Wrap17
medium
Calculated by applying the historical average rate of 0.118975 per cover to today's 139 expected covers.
Grilled Chicken Plate15
medium
Derived by scaling the historical Friday average of 0.1046 per cover to today's 139 expected covers.

Svinn som krever kontroll

Utgått lager er fjernet før forbruk beregnes

Ingen utgått svinn.

Sporbarhet og tekniske detaljer

Hvorfor dette ikke er et regneark

Et regneark venter på en operatør. Denne agenten kjører hele planleggingsflyten og publiserer et reviderbart resultat.

Deterministisk motorBeregner oppskriftsbehov, FEFO-forbruk, mangler, ledetider og lagerpåfylling til par.
AI-agentBruker validert kontekst til prognose, prioritering av konflikter, tiltak og forklaring.
Menneskelig godkjenningAnbefalinger om mangler merkes for operatørkontroll; registrerte beslutninger vises i revisjonssporet.

AI-driftsagent — fullførte 7 handlinger

Registrert orkestrering for denne publiserte kjøringen

  1. Planlagt daglig kl. 07:00; denne planen ble generert 9 okt. 2026 · 07:00
  2. Leste simulert POS-historikk; fastsatte 139 forventede gjester fra Deterministic History Same Weekday
  3. Brukte ukedag og værkontekst i Gemini-forslaget
  4. Prognostiserte 6 menyretter
  5. Utvidet oppskrifter til 13 råvarebehov
  6. Avstemte behov mot datert FEFO-lager og planlagte leveranser
  7. Publiserte prep-planen med 6 servicevarsler og 4 godkjenningsforespørsler

Registrert agentbriefing

Sammendrag og varsler beholdt for revisjon

139 gjester forventet. 6 mangler krever oppfølging.

Autonom kjøring

Spor fra driftsdata til publisert plan

  1. 1Datagrunnlag
    139 gjesterDeterministic History Same Weekday
  2. 2AI-prognose
    Gemini6 rettsprognoser
  3. 3Validering
    Forslag godkjentGemini-forslag validert
  4. 4Deterministisk beregning
    FEFO · 27 batchuttakForbruk + par-nivå
  5. 5Publisert plan
    Gemini9 okt. 2026 · 07:00

Planhistorikk

Skrivebeskyttede arkiverte planer

Kjøringsintegritet

Modellbaner og revisjonsstatus

PrognosekildeGemini
BriefingkildeGemini
LagergrunnlagDaglig snapshot-kjede
DiagnostikkGemini-forslag validert