Operativ oversikt

Dagens kjøkkenplan

4 servicerisikoer krever menneskelig oppfølging.
Plan for · 109 gjester
Sist oppdatert:

HANDLING KREVES
Plan for11 okt.
Forventede gjester109
Uløste risikoer4
Neste handlingLøs mangel
Effekt4 servicerisikoer avdekket før prep · 0 utgåtte batcher isolert · 13 forslag til fremtidig lagerpåfylling klargjort. Beregnet fra denne publiserte planen.
Vil du se agenten handle live?Kjør en isolert 90-sekunders sandbox med simulerte data.
Prøv interaktiv demo
!

4 servicerisikoer krever vurdering

Vurder hver mangel og det anbefalte tiltaket før service.

Dagens servicerisikoer

Hver mangel vises med ett anbefalt tiltak og krav til godkjenning.

  • !
    Bbq Sauce
    Tilgjengelig: 1.82 l · Behov: 2.34 l
    Anbefalt tiltak: Skaff 0.52 l Bbq Sauce før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    15 porsjoner × 0.08 l = 1.2 l (Half Rack BBQ Ribs)
    19 porsjoner × 0.06 l = 1.14 l (BBQ Wings)
    2.34 l behov − 1.82 l brukbart lager = 0.52 l mangel før service
    Mangler 0.52 l
  • !
    Chicken Wings
    Tilgjengelig: 5.6 kg · Behov: 7.6 kg
    Anbefalt tiltak: Skaff 2 kg Chicken Wings før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    19 porsjoner × 0.4 kg = 7.6 kg (BBQ Wings)
    7.6 kg behov − 5.6 kg brukbart lager = 2 kg mangel før service
    Mangler 2 kg
  • !
    Svineribbe
    Tilgjengelig: 5.7 kg · Behov: 6.75 kg
    Anbefalt tiltak: Skaff 1.05 kg Svineribbe før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    15 porsjoner × 0.45 kg = 6.75 kg (Half Rack BBQ Ribs)
    6.75 kg behov − 5.7 kg brukbart lager = 1.05 kg mangel før service
    Mangler 1.05 kg
  • !
    Tortilla
    Tilgjengelig: 12 stk · Behov: 13 stk
    Anbefalt tiltak: Skaff 1 stk Tortilla før service.
    Krever godkjenning
    Hvorfor dette tiltaket?
    13 porsjoner × 1 stk = 13 stk (Grilled Chicken Wrap)
    13 stk behov − 12 stk brukbart lager = 1 stk mangel før service
    Mangler 1 stk

Dagens prep

Utfør i prioritert rekkefølge

  • 1
    Half Rack BBQ Ribs
    1 t
    15 porsjoner
  • 2
    Classic Cheeseburger
    52 min
    35 porsjoner
  • 3
    BBQ Wings
    38 min
    19 porsjoner
  • 4
    Bacon & Cheddar Burger
    38 min
    21 porsjoner
  • 5
    Grilled Chicken Plate
    33 min
    11 porsjoner
  • 6
    Grilled Chicken Wrap
    32 min
    13 porsjoner

Fremtidig lagerpåfylling

Beregnet for å fylle lageret til par-nivå etter planlagte leveranser. Disse leveransene løser ikke dagens mangler.

VareEkstra bestillingLeverandørLevering
Bacon1.05 kgMeatCo
Bbq Sauce1.82 lDryGoods
Burgerkjøtt56 stkMeatCo
Hamburgerbrød56 stkBakeryCo
Cheddar1.89 kgDairyCo
Chicken Breast4.76 kgMeatCo
Chicken Wings5.6 kgMeatCo
Fries16.9 kgFrozenCo
Lettuce1.42 kgGreenCo
Svineribbe5.7 kgMeatCo
Potato Fresh2.75 kgGreenCo
Tomato2.97 kgGreenCo
Tortilla12 stkDryGoods

Etterspørselsprognose

Forventede mengder for dagens service

Historical Per-Cover Rate For Sunday ObservationsExpected Covers Count Of 109Cool And Slightly Damp Autumn Weather Conditions
Classic Cheeseburger35
high
Average historical rate per cover is approximately 0.32025; multiplied by 109 expected covers yields 34.91, rounded to 35.
Bacon & Cheddar Burger21
high
Average historical rate per cover is approximately 0.19265; multiplied by 109 expected covers yields 21.00, rounded to 21.
Half Rack BBQ Ribs15
medium
Average historical rate per cover is approximately 0.13430; multiplied by 109 expected covers yields 14.64, rounded to 15.
BBQ Wings19
high
Average historical rate per cover is approximately 0.17230; multiplied by 109 expected covers yields 18.78, rounded to 19.
Grilled Chicken Wrap13
medium
Average historical rate per cover is approximately 0.11870; multiplied by 109 expected covers yields 12.94, rounded to 13.
Grilled Chicken Plate11
medium
Average historical rate per cover is approximately 0.09823; multiplied by 109 expected covers yields 10.71, rounded to 11.

Svinn som krever kontroll

Utgått lager er fjernet før forbruk beregnes

Ingen utgått svinn.

Sporbarhet og tekniske detaljer

Hvorfor dette ikke er et regneark

Et regneark venter på en operatør. Denne agenten kjører hele planleggingsflyten og publiserer et reviderbart resultat.

Deterministisk motorBeregner oppskriftsbehov, FEFO-forbruk, mangler, ledetider og lagerpåfylling til par.
AI-agentBruker validert kontekst til prognose, prioritering av konflikter, tiltak og forklaring.
Menneskelig godkjenningAnbefalinger om mangler merkes for operatørkontroll; registrerte beslutninger vises i revisjonssporet.

AI-driftsagent — fullførte 7 handlinger

Registrert orkestrering for denne publiserte kjøringen

  1. Planlagt daglig kl. 07:00; denne planen ble generert 11 okt. 2026 · 07:00
  2. Leste simulert POS-historikk; fastsatte 109 forventede gjester fra Deterministic History Same Weekday
  3. Brukte ukedag og værkontekst i Gemini-forslaget
  4. Prognostiserte 6 menyretter
  5. Utvidet oppskrifter til 13 råvarebehov
  6. Avstemte behov mot datert FEFO-lager og planlagte leveranser
  7. Publiserte prep-planen med 4 servicevarsler og 4 godkjenningsforespørsler

Registrert agentbriefing

Sammendrag og varsler beholdt for revisjon

109 gjester forventet. 4 mangler krever oppfølging.

Autonom kjøring

Spor fra driftsdata til publisert plan

  1. 1Datagrunnlag
    109 gjesterDeterministic History Same Weekday
  2. 2AI-prognose
    Gemini6 rettsprognoser
  3. 3Validering
    Forslag godkjentGemini-forslag validert
  4. 4Deterministisk beregning
    FEFO · 18 batchuttakForbruk + par-nivå
  5. 5Publisert plan
    Gemini11 okt. 2026 · 07:00

Planhistorikk

Skrivebeskyttede arkiverte planer

Kjøringsintegritet

Modellbaner og revisjonsstatus

PrognosekildeGemini
BriefingkildeGemini
LagergrunnlagDaglig snapshot-kjede
DiagnostikkGemini-forslag validert